Veckoauktion den 30 augusti 2004

  • Sortera efter

  • 1137 Dockor
    2st m.ä
    Såld: 1.400 kr

    Såldes den 30 augusti 2004
  • 1085 Dosa
    med lock metallinfattning , Tyskland
    Såld: 650 kr

    Såldes den 30 augusti 2004
  • 1605 Dosa
    Vit med silverbeslag 1700-tal + puderdosa Silver
    Såld: 1.100 kr

    Såldes den 30 augusti 2004
  • 1281 Fat
    Argenta, Gustafsberg, Dia23
    Såld: 450 kr

    Såldes den 30 augusti 2004
  • 1596 Fat
    Birger Kaipianien, Dia.36
    Såld: 7.600 kr

    Såldes den 30 augusti 2004
  • 1422 Fat
    Imari stil, dia:48
    Såld: 450 kr

    Såldes den 30 augusti 2004
  • 1020 Matta
    orientalisk, Hamadan, 103x200
    Såld: 400 kr

    Såldes den 30 augusti 2004
  • 1019 Matta
    orientalisk, Hamadan, 127x195
    Såld: 350 kr

    Såldes den 30 augusti 2004
  • 1017 Matta
    orientalisk, Hamadan, 135x193, slitage
    Såld: 100 kr

    Såldes den 30 augusti 2004
  • 8382 Matta
    orientalisk, Nadjafabad, 295x390
    Såld: 4.800 kr

    Såldes den 30 augusti 2004
  • 8096 Matta
    orientalisk, Semi-Antik Hamadan, 103x287
    Såld: 1.000 kr

    Såldes den 30 augusti 2004
  • 1267 Matta
    orientalisk, Senneh, 70x111
    Såld: 100 kr

    Såldes den 30 augusti 2004
  • 8247 Vas
    Göran Wärff, Kosta, H.11
    UTGICK

    30 augusti kl 16:00
  • 1287 Vas
    höganäs, H.35
    UTGICK

    30 augusti kl 16:00
  • 1112 Vas
    Kosta, Göran Wärff, H.18
    Såld: 600 kr

    Såldes den 30 augusti 2004